Home

 

 

 

 

 

 

 

Ostatnio będąc u moich znajomych wpadła mi w oko mała, drewniana zabawka firmy Brio. Oko przede wszystkim przyciągnęły mocne, kontrastowe i soczyste kolory . A przede wszystkim świetny design. 
Ta sówka to typowa zabawka dla około rocznego malucha, która składa się z kilku elementów, nasadzonych na patyk. Dziecko po wcześniejszym rozłożeniu zabawki na czynniki pierwsze, ponownie składa ją ucząc się dopasowywać poszczególne elementy do siebie.
Najbardziej znanymi zabawkami tego typu są kolorowe, plastikowe krążki, które chyba każdy z nas miał. Natomiast rzecz zaproponowana przez firmę Brio, uważam za coś fantastycznego. Pomysł połączony z wysoką jakością wykonania, cieszy nie tylko dzieci, ale zaspokaja estetyczne  potrzeby dorosłych.
Brio jest szwedzką firmą istniejącą od 1884 roku, założoną przez wikliniarza Ivara Bengtssona. Nazwa powstała na początku XX wieku i jest akronimem słów „BRöderna (bracia) Ivarsson (i) Osby”, czyli miejscowość w północnej Szwecji, w której przez wiele lat działali.  Przede wszystkim firma znana jest z produkcji drewnianych kolejek, obecnie posiadają szeroki asortyment zabawek dla dzieci od 0 do 3 plus. Dodam jeszcze, że w roku 1984 założono Lekoseum, w którym można się bawić zabawkami Brio, a zarazem poznać historię briozabawek. 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s