Home

Zazwyczaj pęk długopisów, ołówków, kredek itp. wkładamy do starego, nadpękniętego kubka lub pordzewiałej puszki, z którymi łączy nas jakaś historia, wspomnienia. Bywa, że sam produkt może mieć zapisane mnóstwo wspomnień i historii. Dzięki pomysłowości Peg & Awl, małżeństwa mieszkającego w Filadelfii (USA), stare, zapomniane produkty zyskują nowy wygląd i przeznaczenie. Na początku wygrzebane, znalezione przedmioty przerabiali na własne potrzeby, z czasem zaczęli je pokazywać szerszej publiczności.

Produkty Peg & Awl są nie tylko świetnie wykonane i z dużym pomysłem, ale posiadają niezwykłą historie. (Dużym plusem jest strona projektantów  oraz zdjęcia utrzymana w duchu dziewiętnastowiecznej Ameryki.)

Zauroczył mnie organizer wykonany z kawałka drewna, w którym wywiercono otwory różnej średnicy. Co więcej, drewno użyte do produkcji tej rzeczy, pochodzi z desek podłogowych z domu wybudowanego w 1800 roku, w Filadelfii.

Click for full quality image

Ten organizer wykonany jest z tego samego drewna, ale dodatkowo ozdobiony techniką decupage ryciną pochodząca z książki o zwierzętach z 1885 roku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s