Home

Wazon nie koniecznie musi mieć kształt prostopadłościanu i być przezroczysty-szklany lub ceramiczny-jednokolorowy. Wazon nie powinien dominować nad bukietem, a stanowić jego uzupełnienie, wręcz być niewidocznym.

Można naczynie to zaprojektować tak by podkreślało kształt i charakter znajdującego się weń kwiata, a nawet stanowić tak doskonałe jego uzupełnienie do tego stopnia, że ciężko stwerdzić, czy to co widzimy to roślina czy ceramiczne naczynie.

Wazon (Onion Vase) Irs Zohar, izraelskiej designerki, przypomina cebulkę kwiatową i dla mnie jest to istne wzornicze cudo. Lekka, smukła forma może być używana zgodnie z przeznaczeniem, ale również stać się uroczym bibelotem.

Inny wazon Iris Zohar, wykonany z pianki poliuretanowej. Może sam w sobie nie posiada nowatorskiej formy, ale dodatkowy otwór na jedną łodygę kwiata sprawia, że całość wygląda ciekawie.

W nieco innej koncepcji jest wazon Zsa Zsa brytyjskiej projektantki Jo Davies. Tu wazon również ma na tyle ciekawą formę, że może być traktowany jak bibelot. Umieszczenie weń choćby jednego kwiatka powoduje uatrakcyjnienie jego formy, chociaż może sprawiać wrażenie, że naczynie dominuje nad rośliną. Forma wazonu jest jednak lekka, wręcz eteryczna i tak samo jak u Iris Zohar – stanowi dopełnienie rośliny.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s